Фондові інвестиції

Ніхто не сперечається з тим фактом, що на фондовій біржі в силу різних інвестиційних обставин, можна досить швидко втратити кошти.

Їх втрачають так само легко, як і заробляють. Інвестиції у фондовий ринок, можуть проводитися з певною часткою ризику.

Як показує щорічна статистика, акції, що надходять у розпорядження деяких інвестиційних фондів РФ і компаній, є найбільш оптимальними інвестиційними активами, які можуть давати стабільний прибуток. Вони ж виявляються і легкодоступними приватним інвесторам.

Якщо говорити тільки про російському інвестиційному ринку, то в його обігу знаходиться більш ніж триста емітентів. Як би там не було, переважна більшість фондових, а також інвестиційних компаній виводять свої цінні папери саме на наші торгові майданчики. Західні фондові ринки, також не відстають від російських колег. Кожен рік ознаменувався дедалі більшим залученням інвестицій на фондовий ринок.

РЕКОМЕНДУЄМО: ТОП-3 КРАЩИХ БРОКЕРА НА 2020 РІК

2007 рік. Бонус $1500 на рахунок. | 3 ПАКЕТУ ПОСЛУГ - БЕЗКОШТОВНО! | огляд/відгуки 1998 рік. FCA, НАУФОР. | ОТРИМАТИ ПОВЕРНЕННЯ НА РАХУНОК | огляд/відгуки Не потрібно верифікація! | огляд/відгуки | ПОЧАТИ ТОРГІВЛЮ З 10$

Фондові інвестиції. Основні види акцій

Сукупність акцій, що перебувають в обороті російського сегмента інвестиційного фондового ринку, умовно поділяють на три розряди.

В першу чергу, варто відзначити найприбутковіші інвестиційні вкладення, які водночас є і найбільш ліквідними.

Це так звані " блакитні фішки. До них належать цінні папери РАО ЄЕС Росії, "Газпрому", "Лукойлу", " Ростелекома і Ощадбанку Росії. Природно, список таких великих інвестиційних компаній можна ще продовжувати. Всі вони мають блакитні фішки, так як на ринку саме з цими цінними паперами ведеться активна робота, тобто проводиться величезна кількість угод.

Потім йдуть акції, так званого другого ешелону. Ними також володіють великі інвестиційні компанії, фонди, фірми.

Прикладом таких компаній, можуть виступити:

  • Татнєфть,
  • Автоваз,
  • Іркутськенерго.

Але, як не дивно, великий інвестиційний інтерес викликають акції від компаній 3-го ешелону, тобто акції таких компаній, які в недалекому майбутньому зможуть принести великі прибутки.

Часто складається така ситуація, коли перспективні компанії, які можуть стати досить непоганими інвесторами, виявляються загадкою – якимсь котом у мішку. Тому до таких компаній у інвесторів не виникає ніякого довіри, так як ризики занадто великі в результаті будь-якої невдачі.

Треба сказати, що дохід від акцій отримують різними способами. Перший спосіб, який відразу ж приходить в голову, – це отримання доходів від дивідендів. Вони, як відомо, виплачуються безпосередньо власнику. Іноді дивіденди отримують завдяки змінам у ціні акцій.

Є й інший спосіб. Його використовують у світовій практиці частіше за всіх інших. Мова йде про випадки тривалого фінансування.

Це означає, що гроші інвестують в акції на тривалий час. Попередньо вираховують розміри виручки, а також розміри грошових потоків, розміри прибутку, яку зможе отримати та чи інша інвестиційна компанія.

Про інвестиції на фондових ринках

Підсумки інвестиційно — фондових розрахунків

У результаті таких розрахунків стає зрозуміло, чи будуть акції адекватно прийняті ринком, чи оцінять їх по достоїнству, або ж цього не станеться.

Непогані доходи приносять ті фондові інвестиції, які роблять деякі пенсійні фонди.

В даний час, на ринку беруть участь два великих пенсійних фонду. Обидва вони є недержавними.

Мова йде про:

  • НПФ «Добробут»
  • і НПФ «Норільський нікель».

Зараз обидва фонду, говорять про своє бажання займатися не чим іншим, як альтернативними інвестиціями. Інтереси своїх клієнтів такі фонди захищають за допомогою проектів, які стосуються інфраструктури. Допомагають їм також і прямі фондові інвестиції. Пояснюється така ситуація досить просто: фондова біржа часто схильна волатильності в великих розмірах.

Всі недержавні пенсійні фонди роблять інвестиції у розмірі 50 відсотків в облігації і акції. Всі інші кошти, вони поділяють між депозитами, причому роблять їх в різні житлові проекти, іпотечні програми або програми, що стосуються питань інфраструктури.

Пенсійні фонди, що функціонують на території Росії, ще мають недостатньо велику грошову базу, чого ніяк не можна сказати про їх зарубіжних фондах.

Треба сказати, що закордонні фонди володіють активами, що в десятки разів перевищують вітчизняні.
Тому вітчизняні та змушені звернутися до альтернативних способів інвестування. Інвестувати вони можуть, використовуючи свої власні ресурси, а також власні фондові структури.

Про ризики. Для початківців інвесторів

Читай також: