Форекс — ордера

Що ми знаємо про захисних ордерах, які застосовуються в торгівлі на Форекс? Швидше за все далеко не все, що важливо знати починаючому трейдеру. У цій статті ми постараємося максимально заглибитися в цю тему, і розібрати всі види Форекс — ордерів, застосовуваних у валютному трейдингу на біржі Форекс.

У самому визначенні, ордер на Форекс використовується як вказівка чи заявка, згідно з якою брокер здійснює покупку, а також продаж валюти в обмін на іншу.

На Форекс застосовуються 2 види ордерів:

Вони поділяються на ордера по ринку і відстрочені Форекс ордера.

РЕКОМЕНДУЄМО: ТОП-3 КРАЩИХ БРОКЕРА НА 2020 РІК

2007 рік. Бонус $1500 на рахунок. | 3 ПАКЕТУ ПОСЛУГ - БЕЗКОШТОВНО! | огляд/відгуки 1998 рік. FCA, НАУФОР. | ОТРИМАТИ ПОВЕРНЕННЯ НА РАХУНОК | огляд/відгуки Не потрібно верифікація! | огляд/відгуки | ПОЧАТИ ТОРГІВЛЮ З 10$

Ордери на ринку Форекс

Market ордер – перший тип ордери, на підставі якого трейдер аналізує валютні котирування, після чого розпоряджається про його виконання брокерську контору на укладення угоди по даній ціні. Брокер або погоджується на угоду, або пропонує клієнту свою ціну. Тоді, у разі підтвердження, угода здійснюється в автоматичному режимі. Таким чином, трейдер пропонує, а дилер схвалює угоду на запропоновану йому ціну.

Ордер Quote. Тут трейдер запитує в ДЦ два види котирувань на купівлю та на продаж. Брокер в свою чергу встановлює 2 котирування, після чого трейдер, повинен погодитися на одну з них (і провести відповідну операцію), або відмовитися.

Відкладені ордери Форекс

До відкладеним ордерами на Форекс відносяться накази брокеру, виконати дану операцію за рахунок і від імені трейдера за договірною ціною (яка на цей момент не спостерігається), якщо ринок Форекс дозволить це. Після надіслання такого наказу самому трейдеру необов'язково стежити за ринком круглі добу.

На малюнку показано використання відразу декількох ордерів у торгівлі на Форекс

Крім цього, відкладені ордери Форекс підрозділяють також на наступні види:

Ордери, не прив'язані до позиції. (Good Till Canceled) – точний переклад «діє до відміни» – вказівки брокеру або Дилінговому Центру на купівлю або продаж за визначеною ціною у визначеній кількості. Вони мають можливість, як відкривати нову позицію, так і закрити відкриту позицію на Форекс.

Наприклад, якщо у трейдера є позиція для покупки за певною парі, то при виконанні GTC ордера на продаж по тій же парі рання позиція закриється повністю або частинами (всі залежно від обсягу GTC ордера). Якщо обсяг ордера GTC буде рівним старої позиції, тоді вона закриється повністю, але якщо менше, то буде закриватися частково, у варіанті більше – створиться нова угода на продаж і закриється повністю.

Ордери, прив'язані до позиції. Дані Форекс ордера, завершують при деяких умовах певну позицію і відповідно до неї прив'язані. У випадку, коли угода зупиняється будь-яким методом, то всі ордери пов'язані з нею видаляються, так як зникає сама угода.

Є 2 види таких Форекс — ордерів:

Відстрочені, захисні ордера на Форекс. Тейк-профіт (в перекладі з англ. take-profit). Цей ордер, в традиційному усвідомленні – розпорядження брокеру закрити позицію, якщо валютний курс підніметься до необхідного рівня, і фактичний дохід за даною угодою досягне певного обсягу.

Його використовують для того, щоб вчасно зафіксувати прибуток, до того моменту, поки ринок Форекс не став рухатися в потрібному напрямку. Тейк-профіт в основному може вживатися для мінімізації збитків. Тим самим, коли позиція знаходиться в збитковому становищі, а трейдер виставляє take-profit в зону збитку, при нагоді щодо правильного змін обставин на Форекс мінімізувати збитки.

Стоп-лосс (в перекладі з англ. stop-loss) – це наказ ДЦ закрити позицію, після того, як курс валюти дійде до конкретного рівня, а збиток по поточній угоді досягне потрібного обсягу.

Примітка: вищевказані 2 ордера майже завжди взаимоотменяемы.

Ліміт і стоп відстрочені Форекс ордера. Таку назву отримала заявка — наказ брокеру виконати необхідну операцію з означеної вартості (при досягненні цієї вартості) і з певним завчасно об'ємом потрібного активу від імені трейдера. Після того, як трейдер відкриє позицію, йому не потрібно дивитися за ринком цілодобово. Угода буде виконана брокером тоді, коли вартість досягне визначеного рівня у заявці.

У свою чергу на ринку Форекс виділяють ордера стоп і ліміт серед відкладених ордерів

Стоп — ордера, або його інша назва ордер «гірше ринку». Даний вид ордера дає наказ на придбання за вартістю більш високою, ніж є на поточний час на ринку, або реалізувати за найменшою вартістю, ніж поточний ціновий рівень.

Даний опис «гірше ринку» передбачає наказ на виконання угоди за вартістю найменш придатною для трейдера, враховуючи реальний рівень цін на ринку Форекс. Незважаючи на те, що цей вид ордера звучить двозначно і різнобічно, багато учасників торгових операцій вживають дані ордера. З загальних спостережень можна сказати, що при разі проходження ціною кількох певних рівнів має бути прискорення тренда.

З вищеописаного виділяються 2 підвиди стоп ордерів на біржі:

Стоп — ордер на купівлю

Це означає придбати валюту дорожче, ніж на даний момент (іншими словами за вартістю вище даного рівня цін).

Стоп — ордер на продаж

Передбачає наказ на продаж валюти нижче даного рівня ринку, іншими словами реалізувати за найменшої вартості, ніж є на даний час.

Ліміт — ордера

Дана заявка дає наказ купити валюту за вартістю меншою, ніж вартість на поточний період, або реалізувати валюту дорожче, ніж на даний час це пропонується ринком Форекс.

При даному виді ордера передбачається, що трейдер намагається передбачити майбутній розвиток вартості на певний актив на ринку і тому доручає брокеру наказ на виконання операції за вартістю більш підходящої в порівнянні з цим рівнем ринку Форекс.

Ліміт-ордер може здійснюватися на продаж, в цьому випадку це наказ продавати валюту згідно з вартістю вище поточного цінового рівня ринку, або наказ може бути на купівлю – придбати дешевше, ніж на даний момент на ринку.

Що в підсумку?

Відкладені ордери в торгівлі на біржі Форекс дають можливість виконати відкладену угоду з більш прибутковою вартості, і отримати прибуток за рахунок змін тенденції курсу у відповідному напрямку.
Тепер ми охопили всі основні моменти, що стосуються захисних ордерів на Форекс. Сподіваємося, що цей матеріал буде Вам корисний як в торгівлі на біржі Форекс, так і для загальної інформації.

Про Форекс — ордерах

Читай також: