Форвардний контракт

Форвардний контракт — певний договір укладається між двох сторін про майбутню доставку базисного активу.

Мають місце умови контракту, обумовлюються під час його укладення. Виконується форвардний контракт на основі даних умов і в поставлені терміни.

РЕКОМЕНДУЄМО: ТОП-3 КРАЩИХ БРОКЕРА НА 2020 РІК

2007 рік. Бонус $1500 на рахунок. | 3 ПАКЕТУ ПОСЛУГ - БЕЗКОШТОВНО! | огляд/відгуки 1998 рік. FCA, НАУФОР. | ОТРИМАТИ ПОВЕРНЕННЯ НА РАХУНОК | огляд/відгуки Не потрібно верифікація! | огляд/відгуки | ПОЧАТИ ТОРГІВЛЮ З 10$

В чому особливості укладення форвардного контракту?

Укладення форвардного контракту не передбачає будь-які витрати, за винятком тих комісійних, які будуть витрачені на оформлення угоди, у разі якщо вона проводиться за допомогою посередника.

Полягає форвардний контракт, зазвичай з метою купівлі або продажу необхідного активу, до того ж страхування постачальника або якогось покупця від потенційно небажаної зміни ціни. Контрагенти ж, убезпечуються від небажаного розвитку подій, не маючи можливості скористатися потенційно сприятливою кон'юнктурою.

В умовах форвардного контракту передбачено обов'язковість виконання, але не дивлячись на це контрагенти все ж не застраховані на 100 % від його невиконання. Приміром чинності недобросовісності якого-небудь з учасників угоди або банкрутства фірми. Тому перед тим як укладати угоду, необхідно переконатися у платоспроможності та репутації обох сторін.

Також форвардний контракт можуть укладати учасники ринку, у яких мета — гра на різниці вартості активів курсу. Аналітик, що здійснює покупку, розраховує на підвищення ціни на базисні активи, а аналітик, який здійснює продаж, розраховує на зниження ціни активів.

За своїм основним призначенням, форвардний контракт вважається індивідуальним типом контракту. З цієї причини, інші ринки форвардних контрактів по більшій частці активів розвинений погано або не розвинений взагалі. Виняток тут можуть становити форвардний валютний ринок.

При підписанні форвардного контракту обидві сторони домовляються про ціну укладеної угоди. Така ціна називається ціною поставки, після чого вона залишається постійною протягом всього періоду дії цього форвардного контракту.

З появою форвардного контракту з'явилося поняття певної форвардної ціни. Щодо кожного тимчасового інтервалу форвардна ціна, для поточного базисного активу, є ціною поставки, зазначеної в контракті, підписаному до теперішнього моменту.

Правова особливість і типи форвардних контрактів

Розберемо більш докладно, правові особливості форвардних контрактів. Як ми вже говорили, форвардний вид контракту, передбачає справжню поставку якого-небудь товару, в якості підсумкового результату. Так як об'єктом форвардних угод на біржі, є реальний товар, тобто речі, що є в розпорядженні. При всьому цьому, посилання на дійсність товару ніяк не повинна обмежувати право продає, на укладення контракту про реалізацію товару, який буде виготовлений або придбаний особою продають товар у майбутньому.

Приводять у виконання форвардний контракт, через деякий час, вже після його безпосереднього укладання.

Головною метою цього зволікання виконання зобов'язань щодо розрахунків і постачання за форвардним контрактом, є «страхування від зміни курсового валют«, вартості даного товару. Також другорядною метою може стати — отримання спекулятивного доходу.

Форвард – це виправдана можливість страхування прибутку.

Перед укладенням такого договору, визначаються його істотні умови, а саме:

  • терміни
  • загальна кількість товару
  • його ціна, яка до настання конкретного терміну поставки не відбувається.

Такий вид страхування ризиків, називається на ринку хеджуванням. Базова ціна товару за всіма форвардними угодами, відмінна від його ціни по касових операціях. Крім того, вона може встановлюватись як під час підписання контракту, так і під час розрахунку і поставок.

Вартістю виконання по форвардній угоді, (яка визначається на період її здійснення) служить деякий середній біржовий показник ціни на даний товар.

Форвардна ціна-це результат оцінки учасниками валютних біржових торгів всіх можливих факторів, що впливають на ринок, і всіх подальших перспектив розвитку супутніх подій на ньому.

Співвідношення цін у форвардних контрактах

У процесі розвитку валютного ринку, форвардні контракти почали розділяти за способом поставки на наступні види:

поставний вид форвардних контрактів;
далі, розрахункові форвардні контракти, іншими словами, безпоставкових типи форвардних контрактів.

Що стосується поставних контрактів, то поставка за ним розраховується спочатку, а взаємний розрахунок здійснюється шляхом оплати однієї із сторін одержаний різниці у вартості товару або ж раніше встановленої суми, на підставі умов договору.

При роботі з розрахунковими видами контрактів, доставки товару (тобто базового активу) не передбачається з початку укладання угоди. Такі контракти дозволяють оплату стороною, що програла, встановленої суми грошей, різниці між ціною, обумовленою в контракті і сформованої в даний момент ціною на ринку на конкретну дату.

Розрахунок по даній сумі (званого ще варіаційною маржею) проводиться на раніше призначений час, як правило, по відношенню до біржової ціни поставки базису.

Визначення форвардної ціни

Виходячи з теорії, в процесі визначення форвардної ціни, зазвичай виділяють 2 концепції:

Перша полягає в тому, що виникає форвардна ціна як наслідок майбутніх очікувань усіх учасників термінової біржі, відносно майбутньої ціни спот.

Другий тип концепції ґрунтується на арбітражний метод. Згідно з положеннями первинної концепції, всі учасники економічних взаємовідносин намагаються врахувати і розглянути всю інформацію, якою вони володіють по відношенню до майбутньої кон'юнктури і встановити ціну майбутнього спота.

Будується арбітражний підхід на засадах технічної взаємоузгодженості між поточною спотової та форвардної цінами, яка встановлюється поточною ринковою ставкою без можливого ризику.

В основі арбітражного підходу лежить наступне положення: на основі фінансового рішення, інвестор зобов'язаний бути байдужим в справі отримання базового активу на спотовому ринку в даний час або за форвардним контрактом у подальшому.

Протягом дії форвардного контракту дохід по акціях чи буде виплачуватися, чи ні.

Якщо протягом дії контракту на акцію нараховується прибуток, то необхідно форвардну ціну змінити на його величину, тому що підписавши контракт, інвестор не отримає свої дивіденди. Більше того, існує визначення форвардної ціни самої валюти, що базується на паритеті % ставок, що складається в тому, що вкладник зобов'язаний отримувати рівний дохід від розміщення коштів під певний відсоток без істотного ризику в іноземній, і обов'язково національній валюті.

Форвардний контракт і взаємні зобов'язання

Читай також: