Хвилі Вульфа

Хвилі Вульфа, відносять до досить складного але й немало ефективного стратегічного методом хвильового аналізу, спрямованого на пошук і вивчення цінових патернів. Торговий метод «хвилі Вульфа» був розроблений всім відомою людиною в світі Форекс, Біллом Вульфом.

Хвилі Вульфа — унікальна і одночасно складна стратегія

Стратегія хвилі Вульфа, вважається однією з найбільш результативних «авторських» стратегій у сучасному аналізі ринку. Найчастіше, досвідчені трейдери, домагаються серйозних результатів, після того як досконало оволодівають стратегією хвиль Вульфа. Але також, хочемо попередити, що новачкам не варто використовувати даний хвильовий метод, принаймні, поки вони не оволодіють основами трейдингу.

Хвилі Вульфа — дуже складний метод і вимагає повної зібраності уваги.

Нижче наведено частину статті з книги авторів Рашке і Коннорс, в якій описано дещо з історії...

Цей специфічний метод «хвилі Вульфа, мабуть, найдієвіший і унікальний з багатьох стратегій торгівлі, з якою мені коли-небудь траплялося стикатися! Сам Білл Вульф, в останні десять років, заробляв на життя, оперуючи S&P.

Його син Брайан, також як і батько, торгував S&P. Брайен — 1-й тінейджер, якого я коли небудь зустрічав, що робив непогані гроші з допомогою скальпинга на ф'ючерсах NYFE1, не виходячи зі своєї квартири.

РЕКОМЕНДУЄМО: ТОП-3 КРАЩИХ БРОКЕРА НА 2020 РІК

2007 рік. Бонус $1500 на рахунок. | 3 ПАКЕТУ ПОСЛУГ - БЕЗКОШТОВНО! | огляд/відгуки 1998 рік. FCA, НАУФОР. | ОТРИМАТИ ПОВЕРНЕННЯ НА РАХУНОК | огляд/відгуки Не потрібно верифікація! | огляд/відгуки | ПОЧАТИ ТОРГІВЛЮ З 10$

Дані руху, ясно формують хвилю з відмінними можливостями проектування. Більш наочно, ця хвиля формується, коли на ринку відбувається хороша волатильність. Набравшись досвіду, легко привчити себе швидко визначати такі моделі хвиль Вульфа.

Порівняно з хвилями Еліота, стратегію хвиль Вульфа розрізняють тим, що сам аналіз відбувається на місці, в зв'язку з тим, що розмітка на молодших чи старших часових інтервалах не потрібно, що досить ефективно. Основною перевагою цього методу є якась простота роботи з ним. Можна вибрати 2-3 хвильових інструментів і на конкретних часових масштабах спостерігати появу патернів.

Досить ефективним, може бути також застосування хвиль Вульфа:

  • з тактикою японських свічок,
  • і навіть інструментами Фібоначчі,
  • і рівнями Мюррея.

Сама ж теорія Білла Вульфа, заснована на 1-му законі Ньютона: «У будь-якої дії чи існує протидія своє».

Якщо трохи попрактикуватися з цією теорією хвиль Вульфа, то можна навчитися швидко визначати будь-які хвильові моделі як на біржі Форекс, так і на інших фінансових ринках.

Приклади торгівлі з використанням хвиль Вульфа

Нижче наведено декілька реальних прикладів на ринку:

Часовік AUD/USD з розміченій хвилею Вульфа (ідеальний патерн).

Свінг зона ідентифікується червоною лінією з точки 3 (побудованої паралельно лінії 2-4) і зоною умовного торкання (ЗУК) робочої лінії каналу 1-(2)-3. Перетин лінії з відміткою 1-3 з лінією 2-4 і проекція точки перетину на Цільову лінію 1-4 вказує на ідеальну мету.

Відкладений ордер Buy-stop 0.8864 виставлений над разворотной свічок, сформованої у свінг-зоні (після торкання прямой1-3 у значенні точки 5). Стоп=0.8790 за межами свінг-зони. Тейк= 0.9135 на рівні ідеальної мети.

При досягненні рівня точки 4 = 0.8981 з метою захисту прибутку планується закрити половину обсягу і модифікувати стоп на беззбитковий рівень. Примусове закриття позиції на цільовий лінії 1-4 або при формуванні в хвильовій зоні разворотной свічки при досягненні тимчасової зони можливого розвороту (вертикальна лінія 2010.08.30 14:00). Найбільш часто розворот формується з похибкою (-1) ? (+2) бару.

Часовік AUD/USD, відпрацювання патернів Хвилі Вульфа

На даному графіку видно, що перша позиція (попередній малюнок хвиль Вульфа, вище) закрилася за стопу. Але далі пішов ідеальний патерн, позначений зеленою розміткою, який повністю компенсував збиток і приніс прибуток.

Оскільки попередній патерн не скасовано, то позиція відкрита повторно на рівні 0.8080. Ціна досягла тимчасову зону передбачуваного розвороту (вертикальна лінія 2010.09.01 14:00), але разворотной свічки не сформовано. Переміщення стопа на останній фрактал, сформований до тимчасової зони і очікування досягнення тейк або примусове закриття позиції при формуванні разворотной свічки.

Часовік AUD/USD, завершальний етап трейда хвиль Вульфа

Після того, як ціна досягла тимчасову зону передбачуваного розвороту (вертикальна лінія 2010.09.01 14:00) на наступний день відбулося формування разворотной свічки в зоні хвилі Вульфа (вказана малиновою стрілкою) в сторону протилежну відкритої позиції – доцільно закрити позицію примусово!.. або впритул «піджати» стопом.

Часовік AUD/USD, закриття позиції хвиль Вульфа

Після того, як ціна досягла тимчасову зону передбачуваного хвильового розвороту (зелена вертикальна лінія 2010.09.01 14:00) і відбулося формування разворотной свічки, позиція була впритул «підібгана» стопом, який і завершив трейд. Очевидно, що не було особливого сенсу тягнути до спрацьовування тейк.

Хвилі Вульфа працюють дуже добре. Не завжди вхід буває вдалим (як у нашому прикладі), але закриття позиції на цільових рівнях (лініях) і в тимчасовій зоні передбачуваного розвороту практично завжди дозволяє «вичавити» максимальний профіт.

Формування екстремуму після тимчасової зони завжди варто розглядати як потенційний розворот. Саме це дозволило здійснити повторний вхід в основний паттерн, після того, як сформувалася розворотне свічка у тимчасовій зоні (малинова вертикальна лінія) малого хвильового патерну.

Приклад розрахунку на купівлю

Тут необхідно звернути увагу, на нестандартний порядок розрахунку. Але це потрібно для індуктивного аналізу. Починаючи від самого заснування або ж вершини на графіку з барів, важливо визначити початкову точку відліку нової хвилі. Такий хвильовий розрахунок, потрібен нам для покупки.

Розрахунок буде починатися від вершини. Також можна розрахувати і для продажу, починаючи рахунок від підстави графіка:

  • Друга хвиля Вульфа – це вершина
  • Третя хвиля Вульфа – це основа першого зниження
  • Перша хвиля Вульфа – це підстава, що передує другій хвилі (тобто піку). Третя точка обов'язково повинна бути завжди нижче, ніж точка 1
  • Четверта хвиля Вульфа – це вершина третьої хвилі

Точка четвертої хвилі, повинна бути вище, ніж заснування першої хвилі, лінію тренда треба провести від першої точки до третьої. І якщо продовжити цю лінію, вона буде покаже майбутню розворотне точку, яка і буде п'ятою хвилею. Вона вважається точкою для вступу руху до нашої лінії, кінцевою розрахункової ціни (1 — 4).

Кінцева розраховується ціна (скор. EPA) — це трендова лінія, проведена з першої точки до четвертої, що дає можливість спроектувати майбутню мету. Перший ордер stop-loss, буде поміщений трохи нижче, на новий створений розворот в точці. Ми завжди зможемо пересунути stop-loss в точку беззбитковості.

Важливий момент: не рекомендується починати пошук хвилі Вульфа, поки на графіку не будуть сформовані 1, 2, 3, 4 точки.

ПАМ'ЯТАЙТЕ, що для схеми покупки, третя точка повинна бути нижче, ніж перша точка. І навпаки, для схеми продажу, третя точка, повинна бути рівнем вище, ніж перша точка. До того ж, на оптимальних хвилях Вульфа, четверта точка, буде вище, ніж перша — для схеми покупки і навпаки нижче першої — для продажу. Це дає гарантію, що не існує стану, повного утікання ринку.

РЕКОМЕНДУЄМО ПОДИВИТИСЬ:

Читай також: