Хвильовий аналіз

Розглядаючи технічний аналіз, можна виділити один з найбільш популярних методів в трейдингу — хвильовий аналіз. В основі хвильового аналізу лежать графіки, на яких відбуваються руху цін, размечаемые аналітиками на основні хвилі і подволны. Спираючись на ці розмітки, робляться прогнози про майбутній рух цін.

Перед тим, як почати використання хвильового аналізу в трейдингу, Ви повинні розуміти наступні моменти:
— Хвильовий аналіз не має відношення до торгових систем. Методи, що застосовуються в хвильовому аналізі, не створюють сигнали на здійснення торговельних угод або вихід з них.

Тому, нанесена на графік візуальна модель руху ціни, не може бути підставою для відкриття або закриття угод.

Хвильовий аналіз є ефективним інструментом, використовуваним для поліпшення торгової тактики. Так як, цей принцип аналізу, служить своєрідним «ключем» до основних аспектів поведінки ціни. Крім того завдяки цьому аналізу, трейдери отримують хороші можливості для піднесення ефективності застосування комплексу, що складається з інших технічних методів аналізу та інструментів.

Завдяки принципам хвильового аналізу, трейдер може в точності визначити цільові орієнтири та інші цінові рівні.
В даний момент, хвильовий аналіз зараховується до одного з найбільш універсальних і перспективних інструментів аналізу. Він дозволяє виконувати прогнозування ринкової тенденції, на всіх інтервалах часу.

РЕКОМЕНДУЄМО: ТОП-3 КРАЩИХ БРОКЕРА НА 2020 РІК

2007 рік. Бонус $1500 на рахунок. | 3 ПАКЕТУ ПОСЛУГ - БЕЗКОШТОВНО! | огляд/відгуки 1998 рік. FCA, НАУФОР. | ОТРИМАТИ ПОВЕРНЕННЯ НА РАХУНОК | огляд/відгуки Не потрібно верифікація! | огляд/відгуки | ПОЧАТИ ТОРГІВЛЮ З 10$

З якої причини, методи хвильового аналізу виділяються своєю суб'єктивністю?

Одним з особливих властивостей даного аналізу є мінімальна ступінь формалізації. Тому висновки, зроблені аналітиком з використанням хвильового методу, мають строго суб'єктивний характер. І причина того, що ринкова ситуація схильна до постійним змін, весь хвильовий прогноз відтворює погляди аналітика лише на час його видання.

У хвильовому аналізі, виділяють 2 типи хвиль:

Імпульсні типи. Імпульсні хвилі, як правило найтриваліші, і торгівля здійснюється переважно в них. Тривалість коливання імпульсних хвиль, може досягати кілька сотень пунктів щодо цінового орієнтиру.

Кореляційні типи. Ця категорія хвиль, примітна своєю коротким будовою, у зв'язку з чим, вести в них торгівлю не рекомендується.

Так як тривалість їхнього руху порівняно маленька виходячи з цього грамотний аналіз і прибуткова торгівля по них практично неможлива. Звичайно професійні трейдери, здійснюють торгові операції і на кореляційних хвилях, в той час як новачкам буде досить проблематично пристосуватися в подібних ситуаціях. Тому для починаючого трейдера, буде кращим рішенням працювати на довгі хвилях імпульсного типу.

Найкращим варіантом буде вхід у ринок почала імпульсної хвилі. Проте підстава імпульсної хвилі в точності відстежити не вдасться, але це не так страшно, навіть якщо невеликий рух буде пропущено.

Основна мета тут – потрапити прямо в імпульсну хвилю, а для цього треба виставити захисний ордер stop-loss у самого її заснування.

Також з хвильовим аналізом, нерозривно пов'язана теорія Еліота, яка носить назву — «Хвильовий принцип». Щоб зобразити дану теорію у вигляді арифметичної моделі, Ральф Нельсон Елліот застосував принцип числового ряду Фібоначчі. На час проведення досліджень, щодо аналізу та перевірки своєї теорії, Елліот взяв 80-ти річний часовий інтервал. У підсумку, результати досліджень показали існування 8-ми хвиль. Які, в свою чергу поділилися на 5 хвиль бичачої тенденції і 3 ведмежою.

Прийоми хвильового аналізу найчастіше застосовуються багатьма професійними трейдерами. І це цілком виправдано. Користуючись таким попитом, вони дають правдиву інформацію про більш правильних точках для входу в ринок.

Яка з хвиль найдовша в тренді?

Якими б не були на ринку коливання тренда, вони утворюють хвилі. В основному, спочатку тенденція містить у собі 5 хвиль, які в подальшому змінюються трьох хвильовий структурою. Далі, тенденція може продовжитися, або змінити напрям на протилежний.

У хвильової теорії аналізу, найбільш довгою вважається 3 хвиля. Вона ж і позначається на графічній структурі, цифрою «3». Переважно, 3 хвиля і дає більше можливостей для відкриття торгових угод.

Якщо розглядати особливості інших хвиль, то за 5 хвильової структури, то самими короткими будуть 1 і 5 хвиля, вони як правило мають рівну довжину.

Хвиля 2 має глибокий відкат на відміну від хвилі 1.

Хвиля 4, повинна відповідати таким умовам:

  • не перебувати в області 1 хвилі
  • не пробивати поточний тренд

Характерні особливості, якими володіє фрактальність хвиль:

1. Абсолютно кожна хвиля, що складається з маленьких хвиль, а також входить в склад великих хвильових структур.
2. В одній ринкової моделі, можуть перебувати хвилі, різні за величиною.

Основні моменти класичного хвильового аналізу

Головним інструментом хвильового аналізу, служить ціновий графік і мета цього аналізу – використовувати руху ціни і її закономірності в трейдингу. Так як ринкового руху властивий хвилеподібний характер.

Близько 70 років тому, валютній біржі Форекс навіть не існувало, але на момент її заснування, вже була теорія Ральфа Елліотта, про яку знали багато хто, особливо ті, хто працював на Форекс. Якщо часом будуть з'являтися котирування схожі з моделлю Елліотта, можна успішно заплутувати і маніпулювати трейдерами всього світу!

І справді, деколи на графіку, в певних таймфреймах можна зустріти подібний п'яти хвильовий цикл, але якщо провести доскональний аналіз структури такого циклу, стає ясно, що це всього лише імітація 5 хвильової моделі Ральфа Елліотта.

Тільки уявіть, як просто і легко було б торгувати на ринку Форекс, якщо ціна буде постійно рухатися по п'яти хвильовому принципом, заробляти міг би навіть школяр.

Але так не відбувається, левова частка трейдерів зливають свій торгівельний рахунок, а в чому ж причина?

Невже так складно засвоїти п'яти хвильовий принцип?

5 хвильова модель є основою, але класики цього аналізу не стали обмежуватися тільки їй. Класичний хвильовий аналіз, містить велику базу імпульсів, корекцій, а також їх видів і підвидів.

Наприклад: скорочення, розширення, діагональні та провідні трикутники тощо. Корекції: горизонтальні корекції і трикутники, зигзаги, потрійні і подвійні трійки. Фігури розвороту та продовження ринкової тенденції і так далі.

Класичний хвильовий аналіз, по суті і є теорія, яка до практичного застосування має вкрай поверхневе ставлення.

Безпосередньо в торгівлі, фігури будуть видні тільки тоді, коли тренд їх сформує на історії. За час формування цінових моделей, можна по декілька разів плутатися, ціна може нагадувати відразу дві-три шаблону.

У класичному хвильовому аналізі присутній великий набір різних шаблонів і варіантів, які в більшості випадків виправдають спрямованість руху тенденції, в яку або сторону. Для того, щоб взяти рух в прибуток, необхідні критерії підтвердження такого методу аналізу, ще до того, як Ваш метод реалізується, а не ті шаблони, які навіть на історії працюють в 50 відсотків випадків.

Трапляється так, що розворотне графічна фігура або модель перестає бути разворотной і спираючись на неї, Ви зазнаєте збиток. Фігури чітко видно тільки з історії. Класичний аналіз більше підходить для опису, яким і користуються аналітики валютної біржі Forex.

РЕКОМЕНДУЄМО ПОДИВИТИСЬ:

Читай також: