Міжбанківський кредит

Міжбанківський кредит — представляє такий вид позички, які надає один банк іншому. І тут, головним кредитором обов'язково є безпосередньо Центральний Банк.

Найчастіше, всі комерційні типи банків, будуть виступати в ролі основних позичальників грошових коштів для ЦБ та займодержателей для інших комерційних банків. Як правило, між усіма банками реалізований принцип кредитних договорів або ж система, що дає право на розміщення депозитів та інших внесків у різні банки.

РЕКОМЕНДУЄМО: ТОП-3 КРАЩИХ БРОКЕРА НА 2020 РІК

2007 рік. Бонус $1500 на рахунок. | 3 ПАКЕТУ ПОСЛУГ - БЕЗКОШТОВНО! | огляд/відгуки 1998 рік. FCA, НАУФОР. | ОТРИМАТИ ПОВЕРНЕННЯ НА РАХУНОК | огляд/відгуки Не потрібно верифікація! | огляд/відгуки | ПОЧАТИ ТОРГІВЛЮ З 10$

Як отримати кредит, позику або позику у банку?

Основну роботу, що проводиться комерційними типами банків, не можна відокремити від тих операцій, які здійснюються над міжбанківськими кредитами. Позику на позику коштів можна отримати тільки після укладення договору з надання послуги безпосередньо по нарахуванню кредиту. Є і ще 1 метод – Ви можете розмістити свої депозити в інших банках.

Також, ні одну кредитну історію типів комерційних банків, не можна відокремлювати від різних операцій, які проводяться в області міжбанківських кредитів. Крім цього, банківські кредитні ресурси можуть помітно поповнитися за рахунок отримання кредитів в інших банках.

Тут діє досить простий механізм. Якщо у банку є надлишок ресурсів, то вони рано чи пізно будуть розміщені на міжбанківському ринку. А якщо має місце бути кардинально протилежна ситуація нестачі ресурсів, то банк буде намагатися їх купити.

Можна зробити висновок, що міжбанківські кредити, які утворюють вже цілий ринок послуг, є основною компонентою цього ринку.

Діяльність по кредитах з боку комерційних банків стала невіддільна від всіляких маніпуляцій в сфері міжбанківських кредитів. Якщо отримати кредит в інших банках, то у банку з'явиться прекрасна можливість поповнити свої власні, на жаль, не нескінченні, кредитні ресурси.

Закон «Про банки і їх діяльності», Цивільний кодекс, статути комерційних банків, кредитні договори визначають процеси надання й отримання кредитів комерційними банками в умовах міжбанківського взаємодії.

Кредити між комерційними банками видаються на договірній основі. Для цього необхідно укласти декілька кредитних договорів. Такі договори розподіляють права та обов'язки сторін, що займаються питаннями кредитування, а також дозволяють належним чином юридично правильно оформити міжбанківські кредити.

План розрахунків бухгалтерського обліку комерційних банків йде паралельно процесам надання міжбанківських кредитів.

Які види міжбанківського кредиту існують на сьогоднішній день?

По-перше, це овердрафт, вироблений за кореспондентськими рахунками. В результаті відбувається облік дебетових сум.

Другу позицію за значущістю займають кредити овернайт. Такі кредити надаються іншим банкам строком менше одного дня. Ця різновид міжбанківського кредиту дуже зручна для завершення розрахунків сьогоднішнього дня.

Потім слід зазначити надані іншим банкам в результаті операцій РЕПО кошти. Ці операції безпосередньо пов'язані з придбанням цінних активів. Купівля виробляється на певний період.

Тут має враховуватися одна важлива умова: умову зворотного викупу за заздалегідь регламентованої ціною.

Можна також поставити умову, при якому дається безвідкличний гарант виплати кредиту. Ця система діє у випадку, якщо терміни за операціями РЕПО буде збігатися зі строком погашення заборгованостей по цінних паперах.

Комерційні банки, будучи економічно незалежними кредитними інститутами, мають можливість самостійно встановлювати значення процентної ставки міжбанківського кредиту. Ця ставка буде залежати від значень попиту, а також пропозиції, переважно на міжбанківському ринку, а також власного рівня.

Ринок всіляких кредитних ресурсів, зазвичай розбивають на 2 види:

 • Перший буде внутрішньобанківський,
 • А другий — міжбанківськими.

Найбільш великі банки, що мають кілька дочірніх відділень, стали організовувати своє власне міжбанківське простір у вигляді ринків.

Метою таких внутрішньобанківських ринків є оптимальне використання наявних власних кредитних ресурсів:

 • заява
 • далі, установчий договір
 • нотаріально засвідчений дублікат статуту
 • дублікат (копія) ліцензії на проведення банківських операцій
 • засвідчена нотаріально картка з відбитком гербової печатки та зразками підписів
 • розрахунок всіх економічних нормативів
 • баланс на наступну звітну дату
 • також, показники діяльності банку
 • форма забезпечення термінових зобов'язань.

Всі ці дані є обов'язковими для передавання банком-боржником, банку-кредитору. При цьому гарантом кредитоспроможності позичальника свідчить баланс банку.
Цілком природно, що, як і в паралельних випадках, між усіма банками підписується якийсь договір — самого міжбанківського кредиту.

В цей договір повинні неухильно бути включені такі параметри:

По-перше, необхідно прояснити предмет договору. В даному випадку це надання кредиту, вираженого певною сумою з заздалегідь встановленим терміном погашення.

По-друге, строго регламентованими повинні бути права та зазначені в договорі зобов'язання банку-позичальника і банку-кредитора.

По-третє, не повинна ставитися під сумнів відповідальність обох сторін, повинен бути розпланований порядок вирішення спорів при необхідності сформульовані умови зміни договору.

Якщо є така необхідність, то повинні бути зазначені особливі умови проведення кредитування.
Умова зазначення строку дії договору повинно виконуватися беззастережно.

Широке застосування знаходять на ринку міжбанківських кредитувань. банківські векселі і різні депозитні сертифікати.

Являють собою депозитні сертифікати письмове підтвердження банку про депонування фінансів. Цей документ необхідно мати в наявності, так як він засвідчує право та можливість будь-якого вкладника отримати необхідний депозит.

Ні для кого не секрет, що від грамотного володіння ситуацією переважно на ринку кредитних ресурсів, а також від уміння проаналізувати її зміни та розвиток залежить правильність і оптимальність прийнятого банком рішення щодо купівлі чи продажу ресурсів на міжбанківському ринку.

Вся правда про банківські кредити

Читай також: