Індикатор Momentum

Індикатором Momentum (Моментум) в технічному аналізі вільних фінансових ринків (у тому числі і позабіржового валютного ринку) називають індикатор темпу, який дозволяє виміряти мінливість (волатильність) ринкової ціни інвестиційного інструменту.

Слід зазначити, що індикатор Momentum використовується валютними трейдарами як двох різних інструментів технічного аналізу: осциляторів, наступного за трендом, і випереджаючого осцилятора.

РЕКОМЕНДУЄМО: ТОП-3 КРАЩИХ БРОКЕРА НА 2020 РІК

2007 рік. Бонус $1500 на рахунок. | 3 ПАКЕТУ ПОСЛУГ - БЕЗКОШТОВНО! | огляд/відгуки 1998 рік. FCA, НАУФОР. | ОТРИМАТИ ПОВЕРНЕННЯ НА РАХУНОК | огляд/відгуки Не потрібно верифікація! | огляд/відгуки | ПОЧАТИ ТОРГІВЛЮ З 10$

Індикатор Momentum, як осцилятори, який слідує за ринковими трендом

При використанні індикатора Momentum, в даній якості сигналом для відкриття довгої торгової позиції служить поява на ціновому графіку западини, яка збільшується слідом за зростанням значення індикатора. У свою чергу сигналом для відкриття короткої торгової позиції служить факт розвороту індикатора Momentum після досягнення пікового значення.

Якщо спостерігається максимально низька або висока значення індикатора, можна стверджувати з великою часткою впевненості, що поточна тенденція буде продовжена. Для більш точного визначення розвороту індикатора Momentum, фахівці рекомендують застосовувати його ковзне середнє.

Про використання індикатора Momentum, як випереджаючого осцилятора

Використання індикатора Momentum в даній якості грунтується на тому припущенні, що підвищувальний тренд закінчиться стрімким зростанням цін (ринок вірить у продовження тренда), а понижуючий – їх різким падінням ("бики" покидають ринок).

Нерідко так і трапляється, однак частіше відбувається наступне: як тільки ринковий курс наближається до своєї вершини, індикатор Momentum – робить різкий стрибок, після чого йде в бічний тренд (так званий флет), або падає на тлі триваючого зростання ціни.

При досягненні індикатором дна, спостерігається дзеркальна ситуація. Обидва випадки відображають розходження значень індикатора Momentum та поточної ринкової ціни.

Використання індикатора Momentum, у випадку пробиття ринком флетового каналу:

  • при позитивному значенні індикатора слід здійснювати покупки,
  • при негативному – продавати.

Математично, індикатор Momentum обчислюється як різниця поточної ціни і ціни, яка була зафіксована певна кількість часових періодів назад (в якості стандартного значення береться 14 періодів).

Позитивне значення індикатора Momentum характерно:

  • для «бичачого» тренду,
  • а негативне – для «ведмежого» тренда.

Зміну знака індикатора можна інтерпретувати як сигналу до ринкових дій. Якщо знак помінявся з «плюса» на «мінус» має сенс продавати, якщо з «мінуса» на «плюс» — купувати.

Огляд і аналіз індикатора Momentum

Читай також: