Індикатори флета

Індикатори флета безпосередньо пов'язані з «життям» біржі Форекс, яку можна розділити на два етапи: це стійкий тренд і горезвісний флет. У першому випадку спостерігається функціонування буквально все і індикатори флета нам ні до чого.

Тобто незалежно від того, який ви обрали індикатор або яку модель цін використовуєте, Форекс у вас завжди буде спостерігатися прибуток. Але, така ситуація не постійна і через деякий час настає флет. А це – абсолютно протилежне явище на Форекс.

Флет — використання індикаторів

Для того, щоб бути підготовленим і вчасно відреагувати на зміну ситуації, необхідно розуміти що таке індикатори флета і як з ними працювати. Індикатори флета відносяться якраз до одного з найбільш поширених груп – до осциляторам на Форекс. А це означає, що індикатори флета відображають коливання в діапазоні від нуля до ста відсотків по відношенню до нульової лінії.

Якщо на ринку Форекс відбулася зміна та індикатори флета зафіксували його, відразу ж з'являється «вершина» або «низина» на графіку, від якої буде відштовхуватися ринок Форекс.

І відштовхнутися він може лише в трьох напрямках:

  • Назад до межі каналу,
  • Привести до розвороту тренду,
  • Продовжити рух по тренду.

Не варто згадувати, що програмне забезпечення, в тому числі і те, яке використовується для торгів на біржі Форекс, піддається постійній зміні. У будь-який час можна дізнатися про щось нове і індикатори флета не є винятком. Однак є ті базові інструменти на біржі Форекс, які підтвердили свою «репутацію» і які по праву можна назвати найбільш популярними.

РЕКОМЕНДУЄМО: ТОП-3 КРАЩИХ БРОКЕРА НА 2020 РІК

2007 рік. Бонус $1500 на рахунок. | 3 ПАКЕТУ ПОСЛУГ - БЕЗКОШТОВНО! | огляд/відгуки 1998 рік. FCA, НАУФОР. | ОТРИМАТИ ПОВЕРНЕННЯ НА РАХУНОК | огляд/відгуки Не потрібно верифікація! | огляд/відгуки | ПОЧАТИ ТОРГІВЛЮ З 10$

Індикатор Stochastic. Застосування під флеті

Цей осцилятор відноситься до індикаторів флета на біржі Форекс з двома робочими лініями: головної та другорядної. Другорядна лінія даного індикатора флета, є звичайною ковзної середньої, виконуваної відразу дві функції. Осцилятори «Стохастик» — це золотий стандарт роботи на біржі Форекс відомого терміналу MetaTrade.

Побудова індикатора флета «стохастик» не представляє особливих труднощів і складається з трьох ступенів:

Вибір вікна з цікавить Вас кількості барів («свічок»). Це може бути 7, 8, 10 і барів і так далі.

Головна умова полягає в тому, щоб вловити в цьому діапазоні найбільший і найменший показники. Вони і стануть надалі значеннями 100% і 0%;

На другому етапі необхідно згладити швидкий Stochastic за допомогою звичайної ковзної середньої, яка несе у собі три періоди. На біржі Форекс це робиться для того, щоб вивести повільний Stochastic;

Останній етап побудови індикатора флета полягає в накладенні сигнальної лінії. Як правило, ця лінії має значення трьох періодів.

Рекомендуємо: Все про індикатором Стохастик

«Стохастик» може бути використаний не тільки як індикатор флета на Форекс, але і в якості індикатора тренда (з відповідними фільтрами). Оскільки всі індикатори флета володіють своїми нюансами, варто зупинитись детальніше на особливостях використання осцилятора при купівлі і продажу.

Для того, щоб на Форекс, осцилятори «стохастик» допоміг вам при виборі часу операції, необхідно відстежити час перехреста повільного «стохастика» з сигнальною лінією знизу вгору. Втім, для даного індикатора флета варіантом вибору може бути вихід з області перепроданості, яка лежить в діапазоні від 30 до 20.

У разі, коли тренд сильний і тривалий час утримує позиції, то індикатор флета не встигає потрапити в цю зону. В такому випадку параметри змінять з 20-30 до 60-і і 50-і, використовуючи відкат в цей діапазон для входу в тренд.

Що ж стосується умов при продажу тренда, то правила абсолютно ідентичні, але використовуються в зворотному порядку. Як будь індикатори флета, даний осцилятор має плюси і недоліки. З перше, варто відзначити зручне використання інструменту за умови спокійного руху ринку Форекс без коливань (синусоїдальний тип руху). У цьому випадку, індикатор флета відмінно відображає всі вершини і низини.

Недоліки виступають тоді, коли ринок «виходить» з синусоїди і починається «рваний» флет. В цьому випадку всі сигнали від осцилятора занадто запізнюються і стають непридатними для об'єктивного аналізу. В основному причина цього лежить у використанні лише двох ковзних в даному індикаторі флета.

Envelopes, індикатор смуг Боллинджера, цінові канали

По-іншому, ці індикатори флета на ринку Форекс називають «конвертами». Основна відмінність полягає в тому, що ці індикатори флета відразу відображають на графіку межі цінового флета. Побудова їх не складає особливих труднощів і полягає у відкладанні все тих же середніх ковзних як вгору, так і вниз від головної лінії, на однакову відстань. Як і «Стохастик», всі «конверти» являють собою індикатори флета з елементами трендового індикатора (два в одному). При побудові конвертів, намагаються, щоб в їх межах розташовувалося 95%-96% ціни.

Що ж стосується особливостей купівлі/продажу на біржі Форекс, то для покупок найбільш вживаною значенням стане підхід показника трохи нижче ковзної. Верхня межа індикатора флета використовують для виходу з ринку. Можна сказати, що ці індикатори флета на біржі Форекс функціонують від кордону до кордону. Що ж стосується правил при продажу, то як і в попередньому випадку, вони діаметрально протилежні.

Індикатори флета на ринку Форекс

Детальніше про користувальницьких індикаторах:

  • Envelopes, все про індикаторі
  • Смуги Боллинджера
  • Індикатор цінових каналів

Індикатор флета — Williams'%R

По суті, цей інструмент дуже схожий з «сСтохастиком» і розглядати їх окремо в розрізі роботи на біржі Форекс не раціонально. Тим не менш, для зручності, все ж можна їх розділити, але тільки умовно. Основною причиною, по якій ці індикатори флета нероздільні є робочий діапазон індикатора Вільямса, який дорівнює від мінус ста до нуля. Тобто – це той же «стохастик», але з перевернутої оціночною шкалою.

Навіть будуються ці індикатори флета однаково: спочатку необхідно виділити вікно з цікавить числа свічок (включаючи максимальний і мінімальний бари). Вони потім стануть «нульовим» значенням і значення «-100» на Форекс.

Варто підкреслити, що даний індикатор флета ніколи не піддається згладжуванню на Форекс і будуватися тільки за цінами закриття. Автор індикатора, коли придумував майбутнє дітище, розраховував на те, що він буде відображати ділянки перекупленності або перепроданності.

Однак після остаточного створення і впровадження в активну роботу Форекс, з'ясувалося, що індикатор флета Вильямся «твердо» відображає три ситуації:

1. Просування цінового параметру до кордону флета,
2. Зародження контр-трендової хвилі і подальша її зміна,
3. Непоганий відкат при тренді.

Для здійснення покупки на Форекс, використовується зона -80 (вихід з цієї зони). Аналогічна ситуація, але в зворотному напрямку спостерігається при продажу тренда. Проте показник -80 не є догматичним і може варіювати у кожного трейдера Форекс в різних межах. Тепер трохи про сильні сторони даного індикатора флета. Відразу ж скажемо, що в умілих руках, індикатор Вільямса стає «снайперським рушницею». Трапляється це при підході індикатора до крайніх значень: -100 і 0.

Але для того, щоб стати таким «снайпером», вам знадобиться і відмінний трендовий фільтр. Адже, нерідким явищем буває ситуація, коли трейдер потрапляє на розворот тренда, сподіваючись довго не висіти в мінусі. «Рваний» флет, на біржі Форекс, також непогано вирішується з допомогою індикатора флета Вільямса. Там, де «стохастик» пригальмовує (а ціна блискавично відскакує від кордонів), індикатор флета Вільямс швидко реагує на динаміку.

Правила роботи під флеті

Читай також: