Осцилятори

Осцилятори — являють собою набір інструментів, необхідних для формування сигналів у переломах тенденцій цін, як всередині тренда так і самого тренду. З осциляторами також тісно взаємопов'язані поняття перепроданості і перекупленності на ринку.

Якщо ціна в даному випадку знаходиться у свого верхньої межі і подальше її зростання малоймовірне, у такому випадку говорять, що ринок стає перекупленим.

В основі осциляторів лежать формули, що використовують вхідні дані, ціни і об'єму торгівлі. Параметри цих формул, сильно впливають на точність всіх прогнозів, і їх цілком можна підлаштувати так, щоб вони давали максимально точні прогнози.

Крім того, для правильної інтерпретації сигналу будь-якого осцилятора, важливо використовувати в практиці певний набір правил.

Як правило, більш точні сигнали осциляторів генерують на нетрендовых зонах ринку, в той час, коли графік коливається в ціновому каналі. Але ми не говоримо, що осциляторами категорично не можна користуватися при розвивається тенденції. Тут варто брати до уваги переважно сигнали по спрямованості тренду, тобто на його висхідних ділянках, які служать сигналом на відкриття довгих позицій.

Хочемо попередити, що торгівля проти тренда, НЕ КРАЩИЙ варіант, у зв'язку з коротким кроком, який в свою чергу зменшує майбутню прибуток, і, крім того, збільшує ризик. На сильно зростаючому тренді неодмінно є невеликі за розміром перебої (гепи), в яких теж можна застосовувати осцилятори, і можливо, вони дадуть хороші сигнали.

Приймаючи до уваги ці аргументи, доходимо висновку, що такі осцилятори на трендових відрізках графіків, слід використовувати на тривалих періодах, з метою прогнозування найбільш відповідного часу для здійснення угоди, але тільки в бік тренду.

РЕКОМЕНДУЄМО: ТОП-3 КРАЩИХ БРОКЕРА НА 2020 РІК

2007 рік. Бонус $1500 на рахунок. | 3 ПАКЕТУ ПОСЛУГ - БЕЗКОШТОВНО! | огляд/відгуки 1998 рік. FCA, НАУФОР. | ОТРИМАТИ ПОВЕРНЕННЯ НА РАХУНОК | огляд/відгуки Не потрібно верифікація! | огляд/відгуки | ПОЧАТИ ТОРГІВЛЮ З 10$

Осцилятори побудовані на одній сигнальної лінії

Варто брати до уваги тільки ті сигнали, які не суперечать панівним напрямом ціни. Інші перетину сигнальної лінії, будуть менш значущими сигналами для входу позицію. Рівні перекупленності/перепроданості подають сигнали на те, що зміна ціни в даний момент часу відбувається досить швидко, а це говорить нам про те, що ціна можливо буде коригуватися.

До того ж, графіку осцилятора характерне досягнення over-зони, безпосередньо перед завершенням тенденції, у випадку, якщо на початку ходу тренда, ціни змінювалися значним чином.

Сам осцилятор, може триматися в такому критичному діапазоні досить довго, по мірі подальшого розвитку тенденції. В такому разі виходить, що найбільш точний сигнал формується у той час, коли осцилятор робить кілька коливань в критичному діапазоні, а потім покидає його.

До найбільш результативним сигналами осцилятора можна віднести дивергенцію, (розбіжність). Визначається такий сигнал, в той час коли ціновий графік формує новий максимум, який вище попереднього, в той час як осцилятори такий новий пік не підтверджує. Як правило, висота дивергенції (розходження), не впливає на силу майбутнього зміни ціни.

Крім того, такі перевірені часом інструменти, як трендові лінії, рівні підтримки і опору дають відмінний результат і на графіках осциляторів. Не менш ефективність приносить побудова ковзних середніх на графіках осциляторів. Принцип роботи з ними той же самий, що і при аналізі стандартного цінового графіка.

До кращих осциляторам на Форекс відносяться:

 • Осцилятори момент (в перекладі мomentum)
  MACD (гістограма)
 • Ціновий осцилятор (з англ. Price Oscillators).
 • Швидкість зміни (з англ. осцилятори ROC)
 • Індекс відносної сили (з англ. RSI скор.)
 • Осцилятори — Стохастика, (з англ. Stochastics Oscillator).
 • Осцилятори %R Вільямса.[/greencheckbox]

З позиції технічного аналізу, індикатор осцилятора може бути застосований для прогнозування можливості тенденції через мінливість росту ринку. А зростання ринку зумовлює темп цінового руху. Система побудови всіх осциляторів схожа, у зв'язку з цим ми розглянемо тільки найважливіші.

Осцилятори момент (momentum)

Найпоширеніший і простий у використанні осцилятор. Але варто відзначити, що будь-які сигнали осцилятора слід підтверджувати сигналами ще якихось методів. Момент створюється спираючись на загальну різницю ціни через встановлений проміжок часу.

Наприклад, якщо ми хочемо обчислити тижневий осцилятор момент, нам треба буде відняти з ціни у відведений часовий момент, ціну давності дорівнює одному тижню. Виходячи з вищесказаного, значення осцилятора момент більше 0, говорять про позитивної тенденції, а значення менше 0, говорять про негативний.

У цьому випадку, сигналами будуть 2 фактора:

Зміна тренда осцилятора момент, як правило, вказує на ослаблення головною цінової тенденції, а перетин осцилятором нульової кордону, повідомляє про зміну тенденції.

До мінусів цього осцилятора можна зарахувати швидкі зміни при початку розрахунку зовсім різних цін від занесених раніше, і при їх виведенні з розрахунку.

Осцилятори Momentum

Стохастичний осцилятор — основні принципи

З англійської, Stochastic Oscillator соотношает поточну ціну закриття з інтервалом цін за вибраний часовий відрізок. Індикатор містить дві основні лінії. Перша і основна лінія носить назву %K. Друга лінія називається %D, інакше — ковзне середнє трендової лінії %K. Часто %K будується суцільною лінією, а %D зображується пунктирною лінією.

У стохастичному осцилляторе можна виділити 3 часто використовуваних способу його трактування:

1) Продавайте, якщо осцилятор спочатку підніметься вище встановленого рівня (близько 80), а потім впаде нижче за нього. Угоду на покупку робіть, якщо %K або %D осцилятор, спочатку впаде, нижче встановленого рівня (близько 20), а після цього зросте вище нього.

2) Купуйте, коли лінія %K перетне знизу вгору лінію %D, а відкривайте короткі позиції, коли пряма %K перетне зверху вниз лінію %D.

3) Важливо стежити за розбіжностями. Приміром, ціни можуть утворювати кілька поспіль максимумів, в той час як Стохастика не може вирости вище, ніж його попередні максимуми.

Розрахунок. Щоб розрахувати стохастичний осцилятор нам потрібні 4 змінні:

1) Періоди %K, є числами одиничних періодів і застосовуються для розрахунку стохастики.

2) Періоди уповільнення %K, є визначальними величинами рівень внутрішнього стану прямої %K. Значення рівне 1, виходить від стохастичного осцилятора, в той час як значення 3, дає повільний.

3) Періоди %D, є числами одиничних періодів і застосовуються для підрахунку ковзної середньої прямий %K.

4) Метод %D, служить метод згладжування (згладжений або зважений, експоненціальний, простий), який використовують при розрахунку %D.

Осцилятори користуються широкою популярністю серед трейдерів – прогнозистів так як вони легко піддаються налаштуванню і прості у використанні. Але майте на увазі, що вони в першу чергу створені, для перевірки працездатності інших індикаторів. А самі лише зрідка використовуються трейдерами для прогнозування цін на ринку.

Найбільш важливі сигнали, що подаються осциляторами:

 • Пробій нульового значення осцилятора
 • Падіння або зростання індикатора осцилятора
 • Перетин сигнальної лінії і індикатора
 • Знаходження осцилятора в області перепроданості/перекупленності
 • Дивергенція (тобто розбіжність значень використовуваних індикаторів і ціни).

Зазвичай, індикатор осцилятор краще виявляє себе в ціновому горизонтальному коридорі. Але в тому випадку, коли формується новий напрям тренду, то правильним рішенням буде перехід до індикаторів тренда і застосовувати їх в якості рівнів (меж) опору або підтримки.

Урок № 3. Осцилятори

Читай також: