Смуги Боллинджера

Одним із простих і зручних індикаторів для аналізу ринку на сьогоднішній день є смуги Боллинджера. Вони були винайдені відомим аналітиком фінансових ринків Джоном Боллинджером. Сам Джон Боллінджер в даний час є технічним аналітиком, засновником і президентом компанії BCM Inc., яка спеціалізується в галузі довірчого управління фінансами корпорації та фізичних осіб.

Славу йому принесли, його ж так звані «Смуги Боллиджера», які отримали визнання і використовуються досі в багатьох комп'ютерних програмах.

Принцип роботи смуг Боллинджера

Смуги Боллинджера, зовні дуже схожі на процентні конверти лінії ковзних середніх. Якщо в процентаже, тобто в конвертах ковзних зовнішні кордони створюються за рахунок прямого смугового руху лінії ковзної середньої вниз і вгору на обґрунтовану величину, зазначену в процентному співвідношенні, то в смугах Боллинджера ця протяг зсуву не є постійною і виражається в іншій кількості стандартних цінових відхилень.

РЕКОМЕНДУЄМО: ТОП-3 КРАЩИХ БРОКЕРА НА 2020 РІК

2007 рік. Бонус $1500 на рахунок. | 3 ПАКЕТУ ПОСЛУГ - БЕЗКОШТОВНО! | огляд/відгуки 1998 рік. FCA, НАУФОР. | ОТРИМАТИ ПОВЕРНЕННЯ НА РАХУНОК | огляд/відгуки Не потрібно верифікація! | огляд/відгуки | ПОЧАТИ ТОРГІВЛЮ З 10$

Центральна смуга, розташована в середині всіх смуг, представляє з себе ковзну середню. Саме від неї будуються і виходять інші смуги Боллинджера вниз і вгору. Віддаленість смуг від центрального ковзного середнього контролюється коефіцієнтом, на який відхилення стандартного виду множиться.

Оскільки протягом відхилення залежить безпосередньо від волатильності, в цьому випадку смуги Боллинджера самі регулюють свою ширину: вона збільшується з нестійкістю ринку, і стає менше в менш стабільні періоди.

На малюнку нижче показані смуги Боллинджера.

Смуги Боллинджера просто наносяться на графік ціни, але можуть і збігатися з графіком індикатора.

Рекомендовані параметри самим автором при побудові цього індикатора наступні:

  • період усереднення для ковзної 20,
  • а для стандартних відхилень 2.

Зазвичай ціни рухаються в межах нижньої і верхньої меж таких смуг Боллинджера. Це властивість взято в якості інтерпретації індикатора. Сама ширина між низом і верхи меж смуг мінлива і відображає волатильність ціни. При високому рівні волатильності такої смуги Боллинджера зростає, а в протилежній ситуації відповідно звужуються.

Оптимальний варіант використання смуг Боллиджера

Якщо, наприклад, зменшити кількість відхилень до 1, то вийде досить непоганий індикатор тренда. Якщо ми подивимося на малюнок смуг Боллинджера, то зауважимо індикатор з параметрами для ковзної середньої 21 і 1 стандартного відхилення. Це говорить про те, що коли ціна почне рухатися всередині цього конверта, значить тренд бічний. Але якщо ціна вийшла за межі смуг Боллинджера, то можна припускати про початок сильного тренда.

По малюнку можна сказати, що сигналом для покупки буде:

— формування двох свічок поспіль за верхньою межею смуги Боллинджера (сигнал 1),

У свою чергу для закриття:

– формування двох свічок нижче верхньої межі смуги Боллинджера (сигнал 2).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Читай також: