Світові біржі

Абсолютно всі світові біржі, мають загальну «батьківщину». У 15 столітті три невеликих містечка Середземномор'я, дали початок вексельних і валютних відносин. Це була Флоренція з Генуєю і Венеція. Додатковий стимул для подальшого розвитку, світові біржі отримали з розширенням зовнішньої торгівлі.

Завдяки мануфактурам, різноманітні товари (вироби з шкіри, металу, кава, зерно, каучук та багато іншого) знайшли нових покупців. Час минав. Економічні відносини змінювалися, удосконалювалися. Такими, якими ми їх бачимо зараз, світові біржі оформилися лише в сімнадцятому столітті.

Сучасне визначення «світові біржі»має на увазі організації, які забезпечують умови для нормального обороту цінних паперів.

Крім того світові біржі займаються фіксуванням ринкових цін та контролем над рівнем кваліфікації і професіоналізму учасників ринку.

РЕКОМЕНДУЄМО: ТОП-3 КРАЩИХ БРОКЕРА НА 2020 РІК

2007 рік. Бонус $1500 на рахунок. | 3 ПАКЕТУ ПОСЛУГ - БЕЗКОШТОВНО! | огляд/відгуки 1998 рік. FCA, НАУФОР. | ОТРИМАТИ ПОВЕРНЕННЯ НА РАХУНОК | огляд/відгуки Не потрібно верифікація! | огляд/відгуки | ПОЧАТИ ТОРГІВЛЮ З 10$

Що ж таке світові біржі, в більш широкому розумінні?

Місця, де проводяться торги по певних товарах; Або, конгломерати торговців та деяких посередників бірж, які вносять плату за організацію торгових сесій і фіксують санкції за їх порушення.

Крім того, всі світові біржі характеризуються забезпеченням абсолютно вільного перерозподілу доходів, отриманих від біржових операцій та укладенням спекулятивних договорів. Іншими словами – арбітражних угод. Такий вид угоди надає можливість отримати вигоду з-за різниці в котирувальних цінах.

Однак, всі світові біржі об'єднані однією властивістю – це не прибуткові структури. Члени таких організацій не отримують коштів від її функціонування.

Вся суть полягає в тому, що вигода полягає в доступі до торгів і розширення можливостей. Всі нині існуючі світові біржі можна поділити відповідно до їх значущості на національні, регіональні і біржі інтернаціонального значення.

Інтернаціональні світові біржі

Цей клас займається конкретними міжнародними фондовими і товарними ринками. Серед клієнтів таких організацій завжди знайдуться представники різних країн. Назва «інтернаціональна», біржа може носити, тільки якщо вона обслуговує абсолютно весь світовий ринок відповідно до визначеного товару.

Причому ціни на цей товар відображають реальну картину динаміки попиту і пропозиції. Сам же товар – це об'єкт активної торгівлі.

Світові організації з приставкою «інтернаціональні» або «міжнародні» володіють пріоритетом вільного як валютного, так і податкового режиму. Це розширює число країн-учасників торгів та сприяє спрощенню переказу коштів на інші ринки. Так, саме проблеми з податковими та валютними заборонами протягом тривалого часу заважали японським бірж отримати статус інтернаціональних. Лише тридцять років тому деякий токійські біржі стали міжнародними.

Докладно про світових біржах

Регіональні світові біржі

Цей клас увазі кілька більш вузьке коло учасників. Як правило, сфера діяльності таких бірж обмежується ринками декількох країн.

Національні світові біржі

Статус національних світових бірж носять багато японські, бразильські структури та деякі американські. Ці світові підрозділи функціонують у межах однієї держави з урахуванням характерних особливостей виробництва і споживання товарів і послуг, а також факторів обігу. Кожна держава унікально по цим параметрам, відповідно національні світові біржі можуть значно відрізнятися.

Всі операції, що проводяться на національних біржах, орієнтовані виключно на внутрішнього споживача і виробника.

Світові біржі і членство в них

У всіх світових біржах, мається в своєму складі клієнти, причому як фізичні, так і різноманітні юридичні особи. Саме право на членство дає можливість вести торги.

Крім того, будучи членом біржі, Ви можете брати участь у голосуванні, всіляких організаційних зборах, вносити свій внесок у роботу комітетів. У якості «приємного» бонусу, всі світові біржі пропонують своїм клієнтам спеціальні курси підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, надають всю необхідну біржову інформацію. Клієнти світових бірж мають право користуватись інформаційними, так і бібліотечними центрами.

Для того, щоб світові біржі офіційно прийняли організацію, необхідно, щоб більшість не тільки засновників (кваліфікованих), але й просте більшість претендують організацій і підприємств віддали свій голос.

Усіх членів світової біржі можна позначити двома категоріями:

Повні – це ті, хто має можливість торгувати у всіх існуючих секціях з фіксованим числом голосів. Подібне членство надається в результаті загального біржового зборів.

Неповні – це ті, хто має можливість голосувати лише в деяких біржових секціях, передбачених все тим же загальним біржовим зборами.

Світові біржі та менеджмент

Як і будь-які структури, світові біржі вимагають правильного і чіткого управління своєї роботи. В якості вищого органу виступає Загальні збори. Це, свого роду, вищий законодавчий орган. В якості виконавчого апарату виступає Біржовий комітет. Він бере участь у розробці стратегій на майбутнє і функціонує над шляхами «руху» організації.

Світові біржі – це далеко не статична структура. Постійна динаміка роботи, вимагає постійного контролю. З цією метою була розроблена Контрольно-ревізійна комісія. Всі її дії та повноваження чітко описані в статуті кожної конкретної біржі, оскільки вони можуть дещо відрізнятися.

Більш дрібними структурно-управлінськими одиницями в їх структурі є комітети. Комітети призначаються в індивідуальному порядку Радою директорів. Примітно, що робота в комітетах не приносить додаткового заробітку. Члени комітетів просто допомагаю Раді директорів, і виконують деякі контрольні місії.

До складу світових бірж включені наступні обов'язкові комітети:

  1. Контрольний. Ця структура виключно моніторить правильність роботи біржі, стежить за строками контрактів і величинами позицій;
  2. Котирувальний. Цей орган займається публікацією котирувальних цін і аналізом їх рухів;
  3. Наглядова. Це підрозділ управляє розбіжностями, дозволяє виникли суперечки і дисциплінарні питання;
  4. Арбітражний. Це – судова структура, яка висуває кандидатури арбітрів для ліквідації розбіжностей і спорів між клієнтами.
  5. Комітет по набору нових членів. Цей відділ займається розглядом кандидатур на вступ до ради біржі.

ТОП-10 світових криз

Читай також: