Теорія фракталів

Багато механізми фінансового ринку Форекс, беруть початок саме з основ математичного аналізу. Теорія фракталів в математичному понятті, будується на тому, що всі явища, які нас оточують, найчастіше складаються з свого роду саме повторюваних фігур.

Приміром, берегову лінію або лист дерева, можна назвати фрактальными фігурами. В теорії математики, фрактал – це безмежно саме — подібний геометричний тип фігури, у якої при зменшенні масштабу, повторюється кожен фрагмент.

Якщо подивитися на лінію якогось берега, з борту літака, можна побачити лінію без єдиного вигину, але як тільки ми почнемо знижуватися, на береговій лінії буде з'являтися все більше і більше вигинів, іншими словами, фігура почне набувати більш чіткі обриси.

РЕКОМЕНДУЄМО: ТОП-3 КРАЩИХ БРОКЕРА НА 2020 РІК

2007 рік. Бонус $1500 на рахунок. | 3 ПАКЕТУ ПОСЛУГ - БЕЗКОШТОВНО! | огляд/відгуки 1998 рік. FCA, НАУФОР. | ОТРИМАТИ ПОВЕРНЕННЯ НА РАХУНОК | огляд/відгуки Не потрібно верифікація! | огляд/відгуки | ПОЧАТИ ТОРГІВЛЮ З 10$

Основні особливості теорії фракталів

Теорія фракталів вивчає закономірності утворення подібних випадкових явищ. Ринок це досконала фігура, яка складається з різних розмірностей. У зв'язку з цим, знаходження важливих точок графіка, можна виконувати за допомогою методів, в основі яких лежить фрактальний аналіз.

Найбільш доступно для починаючого трейдера, тези теорії фракталів виклав відомий трейдер свого часу Бив Гильмс.

Саме він встановив фрактал у вигляді пятибарных мінімумів і максимумів на графіку. Основна ідея цієї гіпотези у тому, що ціновий рівень протягом 5 окремо взятих тимчасових інтервалів не повинен підніматися вище, або опускатися нижче, ніж максимум заданого часу (наприклад, хвилини, години або дні).

Рекомендуємо: Фрактали використовуються фахівцями в трейдингу:

  • Фрактал за Мандельборту
  • Фрактальний аналіз на Forex
  • Стратегія з фракталом «Алігатор»

Не настільки важливо, які це будуть графіки, але все ж на практиці, у сфері російського ринку, найбільшу ефективність дають часові типи графіків. У багатьох випадках рівні мінімумів і максимумів утворюють лінії підтримки і опору. І після того як ціна проходить ці рівні, вона зазвичай продовжує рух в тому ж напрямку деякий час.

Переважно на трендовом ринку, при проходженні зазначених вище рівнів, (хай то буде підтримка або опір) продаж чи купівля, часто дає трейдеру отримувати хороший дохід.

Але якщо на ринку настає затишшя, весь дохід інвестора може перекрити комісія, а для того щоб цього не сталося, є сенс ввести додаткові трендові індикатори, на Вашу торгову стратегію.

Приміром, усім знайомий індекс спрямованого руху» або «ADX», в умовах ринкової перепроданості, прорив фрактала на покупку, дає дуже сильний бичачий сигнал. Що стосується Била Гильмса, то можливо він і не придумав би ні чого нового, так як купівля на проривах трьох, п'яти або семи — денних максимальних точках, це досить старий метод торгівлі на ринку Форекс.

Про теорії фракталів

Читай також: