Валютний своп

Під виразом валютний своп, прийнято розуміти фінансовий інструмент, який застосовується банками, інституційними інвесторами, а також міжнародними компаніями.

Існує кілька видів валютного свопу: — процентний своп, фондовий валютний своп і своп. Як правило, всі ці види свопів функціонують майже однаково.

РЕКОМЕНДУЄМО: ТОП-3 КРАЩИХ БРОКЕРА НА 2020 РІК

2007 рік. Бонус $1500 на рахунок. | 3 ПАКЕТУ ПОСЛУГ - БЕЗКОШТОВНО! | огляд/відгуки 1998 рік. FCA, НАУФОР. | ОТРИМАТИ ПОВЕРНЕННЯ НА РАХУНОК | огляд/відгуки Не потрібно верифікація! | огляд/відгуки | ПОЧАТИ ТОРГІВЛЮ З 10$

Для досягнення якихось цілей, застосовують валютні свопи, в торгівлі на ринку Форекс?

  • забезпечення фінансування;
  • повного страхування довгострокових валютних ризиків;
  • заміни валюти, в якій зараховуються всі доходи від інвестиційних вкладень.

Найчастіше валютні свопи проводять через емісії облігацій. Випускаючи облігації, будь-яка організація або компанія може застосовувати валютний своп для запозичення грошових коштів в одній валюті, а потім обміняти її на необхідну. Завдяки цьому компанія може отримати достатньо велику інвестиційну базу, віддаючи закордонним валютних ринків цінних паперів саме в тій валюті, яка найбільш прийнятна для іноземних інвесторів.

Здійснюючи операції переважно валютного свопу, під час випуску облігацій, фірма має 3 важливі цілі:

  • зниження витрат при здійсненні позики;
  • отримання грошових коштів в умовах вузького ринку капіталів;
  • отримання грошових коштів в тій формі, яку не можна отримати іншим методом.

В принципі, валютні свопи можуть застосовуватися у вигляді інструменту хеджування тривалого фінансового ризику, а також інструментів довгострокового страхування валютних ризиків, іншими словами, ризику збитків від небажаних коливань валютного курсу.

Які привілеї може отримати велика компанія, при укладенні своп — договору або контракту?

можна створити валютний своп в таких випадках, коли угода довготривалого форвардного угоди викликає якісь небудь труднощі.

Причиною, тут можуть бути побоювання банку, в тому, що клієнт не виконає умови договору на момент закінчення його терміну дії. При виконанні валютного свопу, систематичний обмін % виплатами на час дії договору значно знижує ризик для банку. Виходячи з цього, банку вигідніше проведення валютного свопу, ніж форвардного договору, однак і в своп є моменти валютних і процентних ризиків. Що стосується процентного ризику, він проявляється у випадку коливань рівня % ставок на час дії своп — контракту.

валютний своп може бути застосований для страхування довгострокового економічного та операційного ризику на більш кращих умовах, ніж по довгостроковому форвардному договором.

за правилами бухгалтерських стандартів, валютний своп — може бути згрупований у поза балансовий інструмент.

Пояснюється це тим, що в більшості випадків немає необхідності його відображення у зведеному балансі у вигляді валютної позики, а також розрахунку збитків і прибутків, як грошових одиниць підлягають виплаті разової а після — отримання відсотків.

Основні відмінні моменти валютного свопу, від інших його видів

Різниця між звичайним %-м свопом і обмінним свопом базуються на основі прямого доходу відображається у тому, що % -й валютний своп включає початковий обмін, раніше встановленою сумою зобов'язання безпосередньо за кредитом.

Крім цього, велика частина своп — операцій мають «неттингование», або взаємозалік грошових сум. У свопі загального доходу, наприклад, дохід з якого небудь індексу, може бути обмінений на дохід по конкретній акції.

Ця прибуток з однієї сторони фінансової операції, неттингуется по відношенню до доходу з другої сторони на заздалегідь обумовлену дату, після чого здійснюється одноразовий платіж. Але а періодичні платежі, які мають відношення до валютних свопів ніяк не неттингуются. Всі учасники даної операції, зобов'язані здійснювати необхідні виплати в конкретно обумовлені дати.

Підіб'ємо підсумок

Валютним свопом є якісь фінансові інструменти, використовувані для двох важливих цілей:

  • вони допомагають у зниженні витрат на позики, переважно в іноземній валюті
  • також можуть використовуватися для хеджування різноманітних ризиків, які пов'язані з небажаними змінами валютного курсу на біржі Forex.

Валютні свопи на Форекс

Читай також: