Визначення тренда

Аналіз і визначення напрямку тренда. Одним з найбільш важливих інструментів у технічному аналізі, незважаючи на уявну простоту, служать трендові моделі, використовувані для визначення тренду за ним, тобто напрямок руху валютного курсу.

Перед аналізом і визначенням трендових моделей важливо запам'ятати одне основне правило, що діє на будь-якому ринку Форекс: — «тренд – Ваш друг», тому торгувати проти напрямку тренда, буде неправильно. Наша Вам порада: намагайтеся НЕ ЗДІЙСНЮВАТИ торгові операції проти руху тренда.

Буває, що спокуса торгівлі на корекціях проти напрямку основного тренда часто дуже великий, але це в більшості випадків призводить до значних втрат коштів.

РЕКОМЕНДУЄМО: ТОП-3 КРАЩИХ БРОКЕРА НА 2020 РІК

2007 рік. Бонус $1500 на рахунок. | 3 ПАКЕТУ ПОСЛУГ - БЕЗКОШТОВНО! | огляд/відгуки 1998 рік. FCA, НАУФОР. | ОТРИМАТИ ПОВЕРНЕННЯ НА РАХУНОК | огляд/відгуки Не потрібно верифікація! | огляд/відгуки | ПОЧАТИ ТОРГІВЛЮ З 10$

З допомогою аналізу яких індикаторів можна визначити напрямок руху тренда?

  • класичні трендові моделі і лінії
  • рух складних і простих середніх
  • ковзні середні (Moving Average)
  • індикатор MACD
  • смуги Боллинджера

І це лише мала їх частина, тобто самі основні інструменти для визначення тренду.
Підсумовуючи все висновки після аналізу цих показників, відфільтрувавши всі помилкові сигнали, з'явиться можливість визначити точний напрям руху тренда.

Лінії підтримки (в перекладі з англійської — support) та опору (resistance) є основою трендового аналізу. Сукупність трендових ліній, визначених фігур і моделей – це всього лише різні форми ліній, за якими можна визначити напрям тренда.

Дивіться малюнок: визначення підвищувального тренда. На зображенні представлено побудова зростаючого тренду за мінімальних точок екстремумів, з нанесенням кордону підтримки.

Далі зображено малюнок: визначення знижуючого тренда. Рух тренду спрямоване вниз, а лінія опору побудована за 3 максимальним екстремумам.

Примітка: Чим більше точок екстремумів підтримує певну лінію, тим більшою вона стає. Межа опору пов'язує найбільш важливі вершини або максимуми у формуванні тренда. Вона утворюється тоді, коли покупці більше не набувають валютні одиниці за завищеними цінами.

Поряд з кожним підвищенням рухом ціни, наростає і відповідна реакція продають товар, у зв'язку з чим збільшуються продажу, які надають переважна дію на певний рівень ціни. Зростаючий тренд зупиняється, як би стикаючись з невидимим бар'єром, який пробити в даний час не може.

Але якщо покупці посилять свій тиск, або продавці послаблять хватку, то найімовірніше ціна пройде раніше встановлений рівень опору. В іншому випадку відбудеться неминучий рух, так званий «відкат».

Межа підтримки пов'язує головні мінімуми ринку. Поява, а також існування областей підтримки повністю протилежно областях опору. Тут покупці змінюються з продавцями. І так як продавці стають активним ланкою на ринку, збиваючи ціну вниз, покупці стають обороняється стороною.

Чим активніше на ринку будуть продавці («бики»), і пасивніше покупці («ведмеді»), тим більше вірогідність того, що тренд проб'є наш кордон підтримки і ринок кинеться вниз.

Буває так, що лінія підтримки і опору, досить сильні і стримують тренд досить довго. Тоді в залежності від їх поєднання з'являються всілякі образи та асоціації, надалі дають назву трендовим фігур і моделям.

Правила побудови ліній підтримки і опору для визначення тренду

Рекомендується проводити визначають лінії підтримки або опору через області масового скупчення цін, а не через найбільші випади на вершинах і в низах. Велике скупчення цін говорить про те, що тут реакція визначального кількості трейдерів змінилася на протилежну, а граничні стрибки цін в цих зонах підтверджують панічну поведінку більш слабких трейдерів ринку, поспішно закривають усі завідомо збиткові угоди.

Метод аналізу і визначення цих ліній, допомагає трейдеру контролювати зміни тренда – її посиленням або розворотом. Такі рівні вкрай важливі для встановлення захисних стоп-ордерів. Існування всіх цих кордонів базується на пам'яті людей.

Якщо трейдер запам'ятав, що ціна нещодавно відштовхнулася від того чи іншого рівня підтримки і спрямувалася угору, то в інший раз він вже з більшою впевненістю віддасть перевагу на такому рівні здійснити покупку. І НАВПАКИ, якщо ціна пішла від рівня опору і кинулася вниз, про що пам'ятає трейдер, то швидше за все наступного разу на даному ціновому рівні він буде продавати.

Правильне визначення тренда — це шлях до успішного трейдингу, тому будьте гранично уважні при аналізі ринку Форекс.

Визначення тренда

Читай також: