Японські свічки

Близько сотні років тому, на Далекому Заході з'являлися перші графіки. Вже тоді, японці вивели новий, унікальний спосіб аналізу тенденцій – японські свічки. Графік з японських свічок, виглядає як кілька поспіль свічок, розкладених поперемінно поруч, багато з яких мають гніт зверху і знизу.

Японці дотримуються думки, що найбільш висока і низькі ціни, яких велику увагу приділяють на Заході, не мають великого значення. Вони вважають, що більш важливі ціни закриття і відкриття, позначені нижнім і верхнім краєм тіла всіх свічок.

Якщо у свічки вихідна ціна закриття нижче ціни відкриття, то формується чорна свічка. І навпаки, коли ціна відкриття підсвічника менше ціни закриття – буде формуватися біла свічка.

Японські біржовики вважають, що аналізуючи кожну свічку окремо (і групи свічок), можна з точністю передбачити майбутній хід руху ринку в найближчому майбутньому.

Японські свічки — основи

Японські свічки часто стали застосовуватися з-за елементарної простоти і наочності сприйняття самого графіка. Сам же графік з японських свічників може легко використовуватися для аналізу, поєднуючи з іншими торговими інструментами, тим самим підвищуючи рівень точності прогнозів.
Верхня тінь – вертикальна лінія від вершини реального тіла свічки до максимуму дня. Нижня тінь – вертикальна лінія, проведена від реального тіла свічки до мінімуму дня.

Модель – це група свічок (4, 5 або одна), які виконують набір визначених критеріїв.

Дані критерії паралельно можуть включати попередній тренд, свічкова тіло або довжину їх тіней, довгі і короткі свічки, розриви відкриття і закриття, і т. д. З кожним індикатором пов'язані тренд і фігура які підуть найближчим часом. Коли ідентифіковано модель, з ним пов'язана фігура.

Вона може бути фігурою «продовження», означаючи, що якщо акція чи інший аналізований фінансовий інструмент знаходиться в бичачому тренді, він залишиться бичачим, або, якщо акція чи інший аналізований фінансовий інструмент знаходиться у ведмежому тренді, він повинен залишитися ведмежим.

РЕКОМЕНДУЄМО: ТОП-3 КРАЩИХ БРОКЕРА НА 2020 РІК

2007 рік. Бонус $1500 на рахунок. | 3 ПАКЕТУ ПОСЛУГ - БЕЗКОШТОВНО! | огляд/відгуки 1998 рік. FCA, НАУФОР. | ОТРИМАТИ ПОВЕРНЕННЯ НА РАХУНОК | огляд/відгуки Не потрібно верифікація! | огляд/відгуки | ПОЧАТИ ТОРГІВЛЮ З 10$

Японські свічки — про найголовніше..

Якщо японська фігура розворотне, це означає, що аналізований інструмент в даний час бича, то, ймовірно, вона стане ведмежою і навпаки.

Йдемо далі, але з метою розуміння подальших закономірностей, рекомендуємо почитати: Свічковий аналіз — що треба знати!

Японські свічки — характеристики і побудова

На малюнках нижче, наведено моделі японських свічок в ідеальній формі. Але хочемо попередити, що на реальному графіку, ідеальні формації японських свічок з'являються досить рідко, в зв'язку з цим використовуйте ці приклади, з часткою суб'єктивності.

Вежі. Вони поділяються на японську вежу вершину і вежу основу. Баштова вершина – це розворотне японська модель висхідної тенденції, що складається з великої білої свічки, за якою йде період застою, після чого одна або кілька довгих свічок чорного кольору. У даній моделі з обох боків періоду застою, формуються контури башт.

Баштове основа – це розворотне модель спадного треда. Тут після великої свічки чорного кольору, ціни трохи коливаються в горизонтальній площині, після чого відбувається швидкий підйом з 1-го або декількох свічок білого кольору.

Модель — покинуте немовля. Дана японська модель з'являється рідко, в розвороті на вершині чи у підставі. Вважається дуже сильною разворотной моделлю, що складається з зірки дожі, відокремленої пробілами від попередньої і наступної свічки. У підстави при низхідній тенденції, слідом за свічками чорного кольору, йде невелика свічка білого кольору з ціною закриття, зазвичай вище підстави чорної свічки. Після пробиття рівня мінімуму переважно білої свічки, спад ціни як правило продовжитися.

Вечірня зірка. Важлива фігура визначає розвороти на вершині. Формується з трьох свічників. Перша – це висока біла свічка. Друга – з коротким тілом чорного (можливо білого кольору), що створює прогалину вгору. Третя, чорна свічка, перекриває приблизно половину першої, білої свічки.

Японська формація, 2 злетіли ворони. До її складу входять три свічки. Перша, подовжена біла свічка, слідом за якою з невеликим інтервалом вгору йде маленька чорна. Третя свічка, чорного тіла, закривається трохи нижче значення ціни закриття 2-ї свічки. Така формація, сигналізує про розвороту тренда на вершині.

Доджі. Японський доджі, характеризується однаковою ціною відкриття і закриття. Розділяють декілька японських свічок доджі (дивіться малюнок). Вони дають дуже сильні сигнали.

Завіса з хмар. Дана японська модель віщує ведмежий розворот. При тенденції прагне вгору, за великий свічкою білого кольору, йде свічка чорного кольору, у неї ціна відкриття стоїть вище ніж у попередньої свічки, а ціною закриття знаходиться в районі середини тіла першої свічки.

Захоплення за пояс. Така японська модель зустрічається на графіках у двох видах: ведмежа і бичача. Бичача формація в складі якої велика біла свічка, у неї ціна відкриття знаходиться в районі мінімуму. Дає як правило бичачий сигнал, коли утворюється в зоні низьких цін.

Ведмежа формація складається з великої свічкою чорного кольору, у якій сама ціна відкриття в районі максимуму і сигналізує про ведмежому русі ринку, якщо формується в зоні високих цін.

Зірки. Коротке тіло, що утворює розрив щодо попереднього великого тіла. Вона підтверджує послаблення попередньої їй тенденції. Зірка формується відразу за витягнутої чорною свічкою, під час низхідної тенденції, носить назву у японців — «крапля дощу».

Зірки доджі. Доджі, формує розрив від великої білої і чорної свічки. Це важлива японська модель розвороту при підтвердженні ще одним сигналом в проходженні другої сесії.

Контратака. Вслід за чорною свічкою, під час низхідної тенденції або білої свічки під час зростаючого тренду, зазвичай ринок відкривається з великим інтервалом вниз (у другому випадку вгору), а потім до моменту закриття повертається до межі ціни закриття попередньої сесії. Ця японська формація говорить про рівних сил в протистоянні між самими биками і ведмедями.

Японський хрест харамі, у якій розворот зона починається з доджі. Сигналізує про розворот біля основи або на піку підйому, тим більше якщо після неї йде велика біла (у другому випадку чорна) свічка.

Молот. Японська модель, що дає значний сигнал розвороту. Коротка чорна свічка, (або біла), що знаходиться знизу всього діапазону цін, що має велику нижню тінь. Його, верхня тінь як правило коротка, а деколи її взагалі немає. Поява цієї свічки в спадному тренді, що говорить про підвищення цін.

Вікна. Вікна кажуть про продовження поточного тренда. Коли на графіку утворюється вікно при висхідній тенденції, швидше за все, відбудеться відкат до цього ж розриву. Це навіть може стати рівнем підтримки для ціни. У той час, коли вікно відкривається в процесі падіння ціни, то зазвичай відбувається підйом до вікна. В такому випадку, вікно повинно бути опором. Японці зазвичай кажуть: — ринок повертається до вікна.

Японська модель — основа «три річки». Як правило, до його складу входить три свічки. Перша має велике тіло, чорного кольору. Друга, невеликий свічкою чорного кольору, що визначає мінімальну точку тренда. Третя, на підставі з коротким тілом.

Відбите наступ. Сходження з японської формацією «3 бєлих солдата», тут 2 останні білі свічки, дають сигнал про ослаблення висхідного тренда. Дана комбінація говорить про ослаблення сили покупців або посиленні впливу продавців.

Японська модель «падаюча зірка», верхня свічка якої з великим гнітом зверху і маленьким гнотом внизу (деколи взагалі без нього), маленьке тіло близько мінімумів, яка з'являється після підйому тренда. Сигналізує про ведмежою позиції при повышающемся тренді.

Перевернутий молот. Свічка, яка формується слідом за низхідною тенденцією, що володіє високою верхній тінню і досить маленьким тілом, яке розташовується знизу цінового інтервалу сесії. Тінь знизу, зазвичай коротка (інколи її немає). За формою перевернутий молот схожий з ведмежою падаючу зірку, але під час появи при падаючій тенденції, вона аналізується як бичачий прорив повороту біля основи. Такий сигнал повинен підтвердитися під час наступної сесії, білої свічкою з цінами відкриття (або закриття) вище попередньої.

Пінцет. Ця японська формація, дає середній сигнал про зміну тенденції. Вона має велике значення, якщо дві свічки, що входять до її складу, також повторно утворюють свічковий індикатор. Приміром, якщо в обох сесіях у формації хрест харамі містять рівний максимум, це може бути важливим сигналом на піку, так як 2 одні і ті ж свічки, формують верхню частину «пінцет» і ведмежу формацію – «хрест харамі».

Японський повішений (або шибеник). Значний сигнал розвороту у вершини. Повішений і молот, це практично одна і та ж свічка. Їй характерно коротке тіло (біле або чорне), зазвичай розташоване у найвищій частині діапазону цін поточної сесії, і досить довгу тінь внизу. Верхня тінь зазвичай коротка (деколи взагалі відсутня).

Коли така свічка формується при висхідному тренді, вона розглядається як ведмежий повішений і вказує на те, що ринок став слабшати, але вимагає ведмежого докази при проходженні другої сесії, приміром, свічкою чорного кольору з ціною трохи нижче відкриття або закриття. Як правило, нижній гніт цієї свічки має мінімум в 2..3 рази перевершувати висоту тіла.

Просвіт у хмарах. Японська формація розвороту у підстави. Під час падаючого тренда за великий свічкою чорного кольору утворюється розрив вниз при початку другої сесії. Все закінчується появою великої свічки білого кольору, з ціною закриття трохи вище центру попередньої свічки.

Поділ. Цей вид японської моделі, з'являється при низхідному або висхідному тренді, в той час як ринок формує в районі рівня цін відкриття попередньої свічки, а потім закривається нижче або вище неї. Після того як ця модель сформується, колишня тенденція зазвичай відновлюється.

Розрив тасуки. Такий розрив буває як вниз, втім так і вгору. Розрив вниз, коли формується в період прагне до низу тенденції чорною свічкою робиться розрив вниз. Слідом за нею йде біла свічка, схожа за розміром, з ціною відкриття в межі чорної свічки, але вже ціною закриття, рівнем вище. Що є ведмежою моделлю продовження тренда.

«Розрив тасуки» — вгору, вважається бичачої моделлю продовження тренда. В цьому випадку вслід за білою свічкою, яка робить розрив вгору, виростає чорна свічка схожа в розмірах, з ціною відкриття в межі білого тіла і самою ціною закриття трохи нижче нього. Японська формація «розрив тасуки», з'являється на графіках досить рідко.

Поштовх. Японська формація, в якій біла свічка з закривається ціною в рамках попереднього чорного тіла, але нижче ніж його середина. Японська модель «поштовх» значніше ніж «на підставі», але дає більш сильний сигнал ніж «просвіт у хмарах». При низхідному тренді «поштовх» буде ведмежою. Але в умовах зростаючого ринку така японська модель буде бичачої.

3 білих солдата. Формація з 3-х білих свічок, з поступово зростаючими цінами закриття. Ці свічки говорять про посилення ринку, коли формуються після моменту стабілізації і в районі низьких цін.

Формація — три Будди. Японська модель три Будди, має схожість з відомою графічної формацією «голова і плечі». По японському визначенням, це один з видів: «три гори», у якій пік знаходиться в центрі повинен бути вище, ніж бічні. Формація «три Будди» це, по суті, — «голова і плечі».

Три ворони. 3 досить довгі чорні японські свічки, що йдуть підряд, з ціною закриття в районі мінімумів або поруч з ними. Віщують розворот тренду на вершині, коли з'являються в районі великих цін (або після довготривалого підняття рівня тренда).

Три гори. Японська формація розвороту у вершини, де ціна утворює 3 аналогічних один одному піку. Буває, що такий вид формації розглядають як 3 поступово висхідні хвилі.

Три річки. Формуються 3 западини. У той час як ціни перевищують позначку проміжних піків з білої свічок або розриву, це сигналізує про те, що ринок дійшов до підстав. У підстави, при низхідному тренді, свічки чорного кольору, йде невелика біла свічка, у неї ціна закриття близько мінімумів чорної свічки.

Такий вид японської формації вважається формацією продовження тренда. Після того, як станеться прорив лінії мінімумів свічки білого кольору, спад ціни буде продовжуватися.

Утримання на татамі. Строго бичача формація, передвіщає продовження тренда. Услід за білою свічкою з пропуском вгору йде коротка чорна свічка. Далі, за ним слідують 2 короткі чорні свічки, а слідом за ними – потужна біла свічка, або свічка, у якій ціна відкриття, формує пробіл вгору щодо крайньої свічки чорного кольору.

Ранкова зірка. Важлива японська формація розвороту біля основи, до складу якої входять три свічки. У першої свічки, довге чорне тіло. У другий, короткий, (біле або чорне), що утворює прогалину вниз. Третя, біла свічка, закриває більшу частину 1-ой, чорної свічки.

Формація — Ранкова зірка «доджі». Японська модель, що має багато схожості з ранковою зіркою, тільки свічка в центрі (зоряна частина), тут представлена як доджі. З-за присутності доджі, ця формація носить більш проявлений бичачий характер, порівняно зі стандартною ранкової зіркою.

Харамі. Японська формація складається з 2 свічок, де коротке тіло лежить у межах довгого тіла наступної за нею свічки. Харамі віщує те, що попередня тенденція закінчилася, і в боротьбі биків і ведмедів настав спокій. Колір 2-ої свічки може офарбитися в білий так і в чорний. У більшості випадків, він протилежний кольору першої свічки.

Запам'ятати всі види ідеальних японських свічок складно, але можливо. При тривалій спекуляції на ринку, ви без праці розпізнаєте ту чи іншу возникнувшую ситуацію на графіку з японських свічок. Але сьогодні, коли Ви тільки починаєте свій шлях трейдера, перегляньте вищевикладені ілюстрації ще раз, а при знаходженні на графіках в реальному тренді чого-то вже знайомого, перегляньте цю ситуацію ще раз і Ви дізнаєтеся що «хочуть Вам сказати свічки».

ВІДЕО: Свічкові моделі

Читай також: